OTWÓRZ

NASZA HISTORIA

O fundacji

  1. pl
  2. en

OTWÓRZ

f.bettertogether@gmail.com

Piotrkowska 46 / 6U

90-265 Łódź, Polska
NIP: 7252313788
KRS:000931466

Statut fundacji:

Kontakt:

Obserwuj nas:

PL

     Fundacja Better Together to organizacja założona w 2021 roku przed 2 młode osoby, które przez lata uczestniczyły w projektach wymian Erasmus +. Jest to oddolna Inicjatywa skupiona przede wszystkim na problemach europejskich i międzynarodowych, a także nad rozwojem Polski w Europie. Kluczową role w działaniach Fundacji zajmują programy edukacyjne, w tym edukacji poza-formalnej, gdyż jednym z naszych zamierzeń jest wzmocnienie zaangażowania obywatelskiego w Polsce i w Europie, a także rozwój przedsiębiorczości.

   Założyciele fundacji dzięki przebyciu długiej drogi od uczestników przez facilitatorów do organizatorów zdobyli doświadczenie i pespektywę niezbędną do integracji uczestników oraz przede wszystkim dotarcia do nich. Celem fundacji jest budowanie grupy, stwarzanie możliwości wspólnego rozwoju rozszerzania perspektyw oraz wyzbycia stereotypów i strachu przed nieznanym. Wierzymy, że integracja umożliwia budowanie międzynarodowej wspólnoty, która dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zagadnienia poszerza potencjalny rezultat, ponieważ tylko z zintegrowaną grupą można realizować pełnowartościowy projekt. Każdy temat zyskuje, gdy grupa jest otwarta na działania, na dyskusję, na dzielenie się doświadczeniami i przemyśleniami. Jedną z największych zalet Erasmus+ jest to, że każdy temat zyskuje na wartości, kiedy jest poruszany w międzynarodowym środowisku - możemy poznać różne punkty widzenia, nie tylko z powodu różnych opinii, ale przede wszystkim z powodu wynikających różnic kulturowych - a dzięki temu, każdy uczestnik zdobywa ogromną wiedzę i doświadczenie. Fundacja chce stwarzać młodym ludziom możliwości, aby tak jak założyciele w przeszłości, mogli otworzyć się na świat, zobaczyć go z perspektywy innych narodów, często wyzbyć się stereotypów, a także zdobyć wiedzę i umiejętności, których nie wyniosą z klasycznej szkoły.

Jaki mówi pewien cytat :

„Jest możliwe, że wielość gdy się z zjednoczy może być czymś lepszym. Nie indywidualnie, ale zbiorowo. Tak jak publiczne obiady. Imprezy, na które każdy przynosi inną potrawę są lepsze, niż gdy organizuje je jeden. Bo gdzie jest wielu, każdy ma jakąś inną cnotę. Jakąś inną mądrość i kiedy się spotykają. To jak tłum staje się jednym mężem z wieloma stopami, wieloma rękami i wieloma zmysłami. Tak stają się jedną osobowością pod względem moralnym i intelektualnym Dlatego konieczne jest aby wszyscy tak samo brali udział w rządzeniu i byciu rządzonym”

 

Statut fundacji - kliknij, aby przeczytać statut naszej fundacji.